Strona głównaBony prezentoweCennik usługKsięga gościKontakt

Wzorek 134 w galerii.Wzorek 91 w galerii.Wzorek 100 w galerii.Wzorek 112 w galerii.Wzorek 130 w galerii.Wzorek 102 w galerii.

Galeria
139. zdjęć

Pracownia czynna: od poniedziałku do piątku (10:00 - 18:00), w soboty (10:00 - 14:00).

Zobacz mapkę dojazdu

Najnowszy wpis:

Ewelina Krzywy

Dziękuję za przepięknie zrobione paznokcie!!Polecam w 100%. Przesympatyczna Pani.Naprawdę gorąco polecam!

Wpisz się i Ty!

Wpisy: 31
Unikalne wizyty: 76447
Przeładowania strony:

Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci

Przedłużanie paznokci żelem

Istnieją dwie metody przedłużania paznokci przy użyciu żelu - tips oraz przedłużanie na szablonie.

Tips - przedłużanie z użyciem sztucznych paznokci, które przykleja się do naturalnej płytki paznokcia, na 1/3 jego powierzchni. Na tipsie rozprowadzamy żel, w którym umieszczamy (wtapiamy) ozdoby, lub, po którym malujemy.

Zaletą przedłużonych paznokci jest ich estetyczny wygląd - paznokcie takie zawszę będą miały odpowiedni kształt, długość i kolor. Odrosty uzupełniamy co 4-5 tygodni, w zależności od tempa wzrostu naturalnego paznokcia.

Na naszym rynku dostępnych jest wiele rodzajów tipsów; naturalne, z głęboką krzywą "C", francuskie, przeźroczyste, z gotowym wzorem. Wszystkie rodzaje tipsów muszą być sprężyste, nie mogą pękać i muszą dobrze przylegać do płytki paznokcia. Jakość tworzywa, z jakiego zrobiony jest tips jest bardzo ważna, bo od tego zależy wygląd naszych dłoni.

Należy stosować tipsy najwyższej jakości; jest to gwarancja powodzenia zabiegu przedłużania paznokci. Tipsy mają zdobić i pasować do kształtu palca, nie zaś szpecić.

Przedłużanie na szablonie - jest metodą trudniejszą i bardziej pracochłonną, ponieważ wymaga od stylistki wprawy. Polega na modelowaniu końcówki paznokcia bardzo gęstym żelem, na specjalnej formie umieszczonej na naszym krótkim paznokciu. Ozdoby są wtapiane w wierzchnie warstwy żelu.

Takie paznokcie również uzupełniamy w momencie ich odrastania.

Przedłużone paznokcie nie wpływają na stan naszego zdrowia i brak jest przeciwwskazań medycznych do stosowania zarówno tej jak i poprzedniej metody. Tylko w niektórych przypadkach istnieją przeciwwskazania, tj., gdy zażywa się silne antybiotyki, leki hormonalne oraz leki stosowane w chemioterapii. U takich osób paznokcie przedłużane żelem lub akrylem będą odpadać; żel będzie odchodził. Osłabienie organizmu wprost wpływa na osłabienie przyczepności płytki paznokci.

W przypadku obgryzionych paznokci stosowanie metody na szablonie jest jedynym sposobem trwałego przedłużenia.

Przedłużanie paznokci żelemPrzedłużanie paznokci żelem


Przedłużanie paznokci akrylem

W tej metodzie wykorzystujemy dwa podstawowe materiały: proszek akrylowy w różnych kolorach, a także liquid - płyn powodujący polimeryzację (utwardzenie) akrylu. Z powstałej masy budujemy na tipsie lub szablonie kształt paznokcia.

Przedłużanie paznokci metodą akrylową wymaga dużych umiejętności stylistki w zakresie szybkiego opracowania kształtu paznokcia, ponieważ masa akrylowa bardzo szybko twardnieje. W tej metodzie nie używamy lampy UV, chyba, że na wierzchnią warstwę nakładamy żel; wtedy utwardzanie w lampie UV jest konieczne.

Zaletą akrylu jest większa wytrzymałość na wszelkie uderzenia, jednakże jest on mniej elastyczny od żelu. Jego wadą jest silny skład chemiczny; zawiera on więcej szkodliwych substancji niż żel. Ze względu na to nie poleca się paznokci akrylowych kobietom w ciąży. Dyskomfortem w trakcie pracy z akrylem jest również jego bardzo mocny i nie przyjemny zapach.

Niewątpliwą zaletą akrylu jest to, że tą metodą można ukształtować dowolne paznokcie, np. poobgryzane.

Mając świetnie opanowaną tą metodę można z kolorowych akryli tworzyć przepiękne kompozycje kwiatowe na paznokciach, również wykończonych żelem. Niepowtarzalne wzory będą niewątpliwie ozdobą naszych dłoni.


Utwardzanie naturalnej płytki paznokci

Zabieg ten wzmacnia płytkę paznokcia, bez jego przedłużania oraz umożliwia ozdobienie paznokcia.

Utwardzanie płytki paznokcia polega na zmatowieniu i odtłuszczeniu płytki. Gdy paznokieć jest odpowiednio przygotowany nakładamy warstwę przeźroczystego żelu UV i utwardzamy w lampie UV. Do tak przygotowanych paznokci możemy zastosować wszelkiego rodzaju ozdoby, umieszczający - wtapiając je na stałe w żelu. Możemy również przygotować paznokcie tak, aby można było je malować tradycyjnymi lakierami. Lakiery na takim paznokciu trzymają się bardzo długo i nie odpryskują.

Paznokieć wygląda naturalnie, jest twardy i odporny na łamanie się. Obecnie wykorzystywane żele są substancjami bezkwasowymi, co oznacza, że środki te nie niszczą płytki paznokcia oraz nie wnikają głęboko w jego strukturę. Taki żel może być noszony przez bardzo długi okres czasu, bez negatywnych skutków ubocznych dla paznokci.


Zdobienie artystyczne

Zdobienie takie polega na umieszczeniu (wtopieniu) w żelu najróżniejszych ozdób na stałe. Możemy wykazać się tu nie bardzo dużo pomysłowością i artyzmem; tworzyć przepiękne kompozycje kolorystyczne i przestrzenne.

Do pomocy mamy bardzo wiele materiałów zdobieniowych, od kolorowych brokatów, cyrkonii, koronek, naklejek, muszli kruszonej, perełek, suszonych kwiatów, mieniących się niteczek i hologramów, do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki za pomocą kolorowych farb, lakierów, kolorowych żeli i akryli.

Nie w każdym salonie przygotowywane są zdobienia, o których można powiedzieć, że przygotował je artysta.

W moje paznokcie wkładam całą Duszę i wszystkie swoje umiejętności.

Częściowe efekty mojej pracy można obejrzeć w galerii.

Zdobienie artystyczne


Manicure naturalny

Zabieg ten nadaje paznokciom naturalny, zdrowy wygląd. Zadbane i naturalnie wyglądające paznokcie są idealnym rozwiązaniem dla Pań, które nie przepadają za bogato zdobionymi i przedłużonymi paznokciami.

Zabieg polega na usunięciu stałego lakieru zmywaczem bezacetonowym. Następnie sprawdzamy, w jakiej kondycji są paznokcie. Jeżeli są na nich żółte plamki - usuwamy je za pomocą rozpuszczalnych tabletek wybielających. Dokładnie opiłowujemy paznokieć do żądanej długości i kształtu. Następnie ich powierzchnię polerujemy specjalnym blokiem polerskim.

Na skórki nakładamy odpowiedni środek zmiękczający i usuwamy je.

W celu usunięcia zrogowaciałego naskórka nakładamy na dłonie peeling, następnie odżywczy krem do rąk. Na paznokcie nakładamy wzmacniającą odżywkę. Wcieramy odżywkę blokiem polerskim.

Następnym krokiem jest odtłuszczanie paznokci i nałożenie lakieru na suchą powierzchnię paznokci.

COPYRIGHT © 2009 - 2021  •  Pracownia Kosmetyczna "ART-KOS"  •  Halina Kos